Dzień Babci i Dziadka

Dzień ten w zerówce to jedna z najważniejszych uroczystości. W 2021 roku z powodu obostrzeń nie można organizować przedstawień z udziałem publiczności. 

Dzieci sprawiły miłe niespodzianki dla swoich Babć i Dziadków. Upominki wręczyły w domu, a w szkole zaśpiewały wspólnie piosenkę.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii oraz pociechy z wnuków.

Mikołajki w klasie „0”

W naszej „zerówce” dzień „Mikołajek” był wyjątkowy i magiczny. Dzieci usłyszały treść listu, który zostawił dla nich Św. Mikołaj, a w butach znalazły wspaniałe prezenty. Niezwłocznie przystąpiły do układania puzzli, które rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pomagają ćwiczyć pamięć
i zdolności manualne.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…

W tradycji klasy zapisało się również ubieranie choinki w dniu Mikołajek. Dzieci pięknie przyozdobiły drzewko oraz klasę.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada uczniowie z klasy „0” uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia i dowiedziały się, w jakich bajkach występują misie.

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie. Słodki niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów. Dość wymienić kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że ta ponadczasowa zabawka uczczona została ustanowionym świętem. Nikt z nas nie ma przecież nic przeciwko celebrowaniu okoliczności, jaką jest
Międzynarodowy Dzień Misia.

W związku z panującą sytuacją, pluszowy miś nie mógł dziś towarzyszyć dzieciom w szkole, dlatego też uczniowie samodzielnie przygotowali swojego przyjaciela. Pokolorowali, wycięli elementy misia i posklejali. Przypominamy również o trwającym konkursie na zdjęcie z misiem 🙂

11 LISTOPADA „Szkoła do hymnu”

Uczniowie z klasy „0” wzięli udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i w przeddzień Święta Niepodległości o godz. 11.11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
W tym roku, ze względu na epidemię, wspólne śpiewanie nie odbyło się z całą szkołą, ale najmłodsza klasa uczciła ten szczególny dzień.

Na zajęcia przedpołudniowych poznali symbole narodowe, obejrzeli nagranie w wykonaniu uczniów z klasy starszych działających w 6 GZ i 66 DH. Wykonali pracę plastyczną „Stempelkowe kontury Polski” dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie okazali szacunek żołnierzom, którzy walczyli o wolność Polski i zapalili znicze na grobie nieznanego żołnierza na cmentarzu.

Informacja

Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach od nowego roku szkolnego 2020/2021 obowiązują 2 pary obuwia sportowego (halówki). Jedna para przeznaczona będzie wyłącznie na zajęciach wychowania fizycznego odbywających się na sali gimnastycznej. Druga para będzie wykorzystana przez dzieci do noszenia w klasach, korytarzach i na boisku szkolnym. Proszę zaopatrzyć dzieci w obuwie do końca tygodnia, tj 5 września 2020r.

Dzień Mamy i Taty 2020

Dziś święto wszystkich Mam 🙂🎂🎉 To szczególny dzień, dlatego zawsze świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty razem w szkole. Były wiersze, tańce, piosenki, chwile wzruszeń i uścisków. Tym razem troszeczkę inaczej, ale tak samo od serca 🥰💋❤️

Dziś święto wszystkich Mam 🙂🎂🎉 To szczególny dzień, dlatego zawsze świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty razem w szkole. Były wiersze, tańce, piosenki, chwile wzruszeń i uścisków. Tym razem troszeczkę inaczej, ale tak samo od serca 🥰💋❤️ Moje kochane zerówiaki i rodzice nagrali filmiki 👧👦👨‍👩‍👧‍👦 Efekt miał być nieco inny, ale Pani Marietka uczy się dopiero technologii, więc jak się uda dodam film w całości ze zdjęciami 👩‍🏫 Dzień Mamy i Taty 2020 zdalnie 😁 Pozdrawiam 😙🤗🤩

Opublikowany przez Mariettę Falkowską Wtorek, 26 maja 2020